Technológie

Flexotlač patrí medzi moderné techniky tlače. Využíva sa hlavne na potlač obalového materiálu a etikiet. Jedná sa o tlač z výšky prostredníctvo tlačovej formy (polyméru). Hlavnou výhodou je flexibilita, prispôsobivosť technológie a pomerne nízke tlačové náklady spojené s prípravou tlače a grafickými variáciami v porovnaní s ostatnými priemyselnými druhmi tlače. Technológia flexotlače rýchlo napreduje a najnovší objav výroby tlačových foriem spojený s inovatívnou formou nanášania farby, predurčuje túto technológiu uspokojiť kvalitatívne nároky aj tých najnáročnejších tvorcov grafík. Disponujeme dvoma flexografickými tlačovými strojmi s možnosťou tlače až 8 farbami.

Rezanie materiálu je technológia, ktorá zabezpečuje orezávanie materiálu z hlavnej role na požadované šírky materiálov. Slúži na finalizáciu kotúčov podľa požiadaviek zákazníka, čo sa týka šírky , vnútorných a vonkajších priemerov kotúčov. Kotúče dokážeme navíjať na dutinky z vnútorným priemerom 70 mm, 76 mm a 153 mm. Zabezpečujeme rezanie nožmi a aj žiletkami.

Rotačný výsek slúži na vyseknutie rôznych tvarov in-line následne po tlači. Pomocou rotačného výseku dokážeme popri tlači dosiahnuť aj požadovaný tvar etikety podľa potrieb zákazníka. Používame rotačný výsek na celkovú preseknutie materiálu, ale aj na čiastkovú perforáciu. Túto technológiu oceňujú výrobcovia automatických baličiek, keď pri zachovaní obalového materiálu na kotúči požadujú aj špeciálny tvar daného produktu. Takto sa dá dosiahnuť zvýšená efektivita balenia rôznych druhov tovarov.

Výsek je poloautomatická technológia, ktorá slúži na finalizáciu produktov z kotúča do podoby rôznych tvarov (viečka na kelímky, rozetky pod hrnčeky, papierové kornúty). Vysekávame rôzne tvary z hliníku s možnosťou variácie povrchovej úpravy, ale aj viečka z plastu. Disponujeme aj teplom tvarovateľnou vysekávačkou pričom v prvej fáze sa plastová fólia pomocou tepla vytvaruje do požadovanej podoby (napr. kelímok) a následne sa kelímok vysekne.

Laminácia slúži na zlepenie dvoch a viacerých vrstiev materiálov. Hlavnou výhodou tejto technológie je zvýšenie bariéry obalového materiálu, krajší vzhľad obalu, odolnosť voči poškriabaniu a zabránenie zotretiu farby zo substrátu. Nemenej dôležitým faktom je, že po aplikovaní laminácii je obal absolútne vhodný na balenie produktov náročných na hygienické požiadavky. Celková migrácia farieb je tak znížená na minimum. Zabezpečujeme jednozložkovú a aj dvojzložkovú lamináciu.

Skružovanie je poloautomatická technológia, pomocou ktorej skrúžime rôzne druhy materiálov do podoby papierového kornútu.